poker herny let mám nemoc, která se jmenuje paranoidní schizofrenie. Beru poctivě 3x denně léky, mám za sebou 7 pobytů na psychiatrii a 4 v Psychiatrické léčebně v Opavě. Při kontrole u svého psychiatra p. MUDr. Michala Vrátného mi bylo nabídnuto chodit do stacionáře.    Jsem o tři měsíce starší , …" />

Michalův příběh

Jmenuji se Michal, už od 24 poker herny let mám nemoc, která se jmenuje paranoidní schizofrenie. Beru poctivě 3x denně léky, mám za sebou 7 pobytů na psychiatrii a 4 v Psychiatrické léčebně v Opavě. Při kontrole u svého psychiatra p. MUDr. Michala Vrátného mi bylo nabídnuto chodit do stacionáře.

   Jsem o tři měsíce starší , o mnoho zkušeností obohacen, jsem chytřejší a plno plánů do života. Scházíme se 5x do týdne, kromě sobot a nedělí.Měli jsme různé aktivity jako skupinovou terapii, kognitiva, arteterapii, zdravou výživu, bazén, procházky do přírody. Navštěvovali jsme výstavy a byli jsme se podívat na fryštátském zámku.
   Vstupu do stacionáře jsem se nebál, těšil jsem se. Věděl jsem do čeho jdu. Dostal jsem šanci a dle mého názoru, jsem se zapojil dobře a stal jsem se mluvčím skupiny. Utvořili jsme pěkný kolektiv a kamarádské vztahy můžeme utužovat každý čtvrtek na Clubu Cafe, který se koná v 16 hod. S kamarády jsme se sblížili, že se setkáváme i mimo stacionář. Ve stacionáři končím, jsem plný života, už mám naplánováno plno aktivit a navíc se s ostatníma budeme často vidět.

Facebook